روند توزیع جواز رانندگی هوشمند آغاز شد

ashiq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۱:۴۶
روند توزیع جواز رانندگی هوشمند آغاز شد

محمد فهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز شنبه، 9 سنبله روند آزمایشی توزیع جواز سیر و رانندگی الکترونیکی را افتتاح کرد.
در مراسم افتتاحیه این روند، علاوه بر سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، یمایاری سرپرست وزارت ترانسپورت، داکتر هادی هدایتی معین اداری و مالی وزارت مخابرات و محمد داوودچکری رییس عمومی ترافیک جاده حضور داشتند.
محمدفهیم هاشمی در این مراسم، آغازاین روند را یک اقدام تاریخی برای مردم افغانستان خواند و گفت که توزیع جواز سیر و رانندگی هوشمند، پس از توزیع تذکره الکترونیکی دومین برنامه مهم این وزارت، در زمینه حکومت داری الکترونیکی به شمار می رود.
به گفته او، الکترونیکی شدن جوازهای سیر و رانندگی، از فساد گسترده در این روند جلوگیری و استفاده از آنها می تواند به حکومت داری الکترونیکی، کمک زیادی کند.
 

Beginning pilot distribution process of electronic driving license

هاشمی، اظهار امیدواری کرد که ادارات دیگر دولتی نیز، در این زمینه اقدام کنند تا کارت حج و ویزای شهروندان نیز الکترونیکی شوند.
یمایاری سرپرست وزارت ترانسپورت نیز در این برنامه گفت که این وزارت سهم خود را در این پروسه انجام داده و علی رغم چالش های موجود، این روند به خوبی به پیش رفته است.
او، آغاز این روند را یک نمونه خوب از همکاری میان ادارات حکومتی دانست و گفت که ادامه این روند با یک تقسیم اوقات مشخص، به پیش خواهد رفت.
آقای یاری، فلسفه مهم الکترونیکی سازی جواز سیر و رانندگی را ازبین بردن فساد و ایجاد سهولت های بیشتر برای شهروندان کشور خواند.
در این برنامه محمد فهیم هاشمی و یمایاری به شکل نمادین، مشخصات شان را ثبت کردند تا جوازهای رانندگی شان به شکل الکترونیکی چاپ و برای شان توزیع شود.
چاپ خانه مرکزی کابل مسوولت چاپ جوازهای رانندگی الکترونیکی را بردوش دارد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۹:۳۱
Background image

دست آوردهای سیتم مدیریت محتوا (CMS)

سیستم مدیریت محتوا (CMS) وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس که مسؤلیت آن ایجاد و حل مشکلات ویب سایت های ادارات دولتی میباشد، طی چند ماه اخیر سال ۲۰۲۰ میلادی فعالیت‌های چشمگیری در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۳:۵۳
Background image

دیدار والی زابل با محترم محمد فهیم هاشمی پیرامون بهبود وضعیت خدمات مخابراتی در این ولایت

محترم تورن جنرال محمد نبی احمدزی والی ولایت زابل و حاجی عطا محمد رئیس شورای ولایتی زابل و هیات...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۳۷
Background image

دیدار والیان پکتیکا و هلمند با محترم محمد فهیم هاشمی پیرامون کیفیت خدمات مخابراتی در ولایات مربوط

محترم مجیب الرحمن څمکنی والی پکتیکا و تورن ‌جنرال محمد یاسین والی هلمند در دیدارهای جداگانه، ظهر امروز(سه شنبه، ۲۱ اسد) با محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر....

بازگشت به خبر