خبرنامه

naweed_admin

وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس اخیرا در هماهنگی با وزارت محترم صحت عامه و همکاری تخنیکی شرکت فیسبوک به منظور مبارزه از جلوگیری شیوع بیشتر بیماری ناشی از ویروس کرونا (کوید ۱۹)، برنامه خودکار آگهی دهی را انکشاف داده و راه اندازی می نماید.

گفتنی است که برنامه خود کار آگهی دهی پیام رسان فیسبوک (Facebook Messenger Bot) به ابتکار شرکت فیسبوک تا کنون در ۲۰ کشور دنیا راه اندازی شده و جای افتخار است که افغانستان نیز در میان کشور های پیشگام در این زمینه قرار گرفته است.

این برنامه در مواردی چون علایم بیماری، توصیه های بهداشتی، آمار ابتلا به سطح و سوالات متداول معلومات مفصل و به چهار زبان انگلیسی، پشتو، فارسی و ازبیکی ارائه می نماید. در حال حاضر تعداد مشترکین/ کاربران پیام رسان فیسبوک در افغانستان به ۳ میلیون می رسد، از اینرو به عنوان یکی از پنجره های پیام رسانی حایز اهمیت می باشد.

شما می توانید برای استفاده از این برنامه به صفحه رسمی فیسبوک وزارت محترم صحت عامه مراجعه نمائید. https://www.facebook.com/af.moph

جا دارد از شرکت فیسبوک و تیم تخنیکی شان که در این مقطع حساس در کنار مردم افغانستان ایستاده، اظهار سپاس و قدردانی نماییم. وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس وارد مرحله جدیدی از همکاری ها با شرکت فیسبوک گردیده که به زودی در معرض اجرا قرار خواهد گرفت.