38 تن پس از اتمام دوره آموزشی شش ماهه سند تحصیلی را دریافت کردند

Author image
Alireza Khaliqyar
یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۱۰:۵۰
۳۸ تنو د کمپیوټر شپږ میاشتنیو زده کړو له بشپړولو وروسته د فراغت سندونه ترلاسه کړل

ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت پکتیا طی کنفرانسی که در سالون کنفرانسهای ان ولایت برگزار شده بود به 38 تن محصلین که از مرکز آموزشی کامپیوتر فارغ التحصیل شده بودند شهادتنامه فراغت توزیع نمود.

در این مراسم، الحاج عبدالولی سهی معاون مقام ولایت، محترم محمد رحمن قادری وکیل شورای ولایتی، محترم خواجه الدین حقبیان رئیس شورای علما،  تعداد روسای ادارات دولتی، نماینده های شبکه های مخابراتی و فعالان مدنی و ژورنالست ها شرکت ورزیده بودند.

در ابتدا این جلسه محترم عبدالله توطاخیل  رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت پکتیا در مورد کار یک سال گذشته و پلان سال 1398 ان ریاست معلومات ارائه کرد.

محترم توطاخیل گفت: که در سال 1397 مجموعا 19 سایت های مختلف در مرکز و ولسوالی های این ولایت فعال گردیده اند، دفتر زون ولایتی افغان تلیکام به مرکز این ولایت انتقال داده شده است و در حدود 3000 سیم کارتهای غیر راجستر شده و غیر قانونی ضبط گردیده اند. وی افزود که در سال گذشته این ریاست 98 درصد بودجه خویش را مصرف نموده است و همچنان برای 86 تن زمینه آموزش برنامه های کمپیوتر را فراهم نموده است.

محترم توطاخیل گفتند که در سال گذشته توزیع سریع پاسپورتها را اغاز نموده و صد ها جلد پاسپورت  توزیع گردیده است و همچنان افزودند که در نظر است تا در سال 1398 هم در مرکز و هم در ولسوالی ها تعداد زیاد سایت های مخابراتی و در 11 ولسوالی خدمات 3G  را فعال خواهد نمود.

متعاقبا، محترم عبدالولی سهی والی ولایت پکتیا و سایر سخنرانان ضمن مهم دانستن اموزش کمپیوتر به فارغان کورس آموزشی تبریک گفتند و از کارکرد های ریاست مخابرات اظهار رضایت نمودند.

در پایان این نشست تعداد چهار تن کارمندان شایسته ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با اخذ تحسین نامه ها مورد تمجید قرار گرفتند و برای 38 تن فارغان کورس آموزشی اسناد فراغت توزیع گردید.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۸ - ۱۴:۲۰
Background image

تلاش ها برای حل چالش های مخابراتی در بلخ به گونه جدی ادامه دارد.

محمد فهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور در دیدار با مسؤولان ارشد شرکت های مخابراتی از آنان خواست که به زودترین فرصت معضل قطع شبکه های مخابراتی در بلخ را حل کنند.. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۲:۳
Background image

تجلیل از روز ملی بیرق در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

کارمندان و هیات رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی افغانستان امروز دوشنبه از هفتم اسد، روز ملی بیرق تجلیل کردند.
محمد فهیم هاشمی سرپرست این وزارت در سخنانی تاکید کرد که پرچم نماد غرور،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۵:۱
Background image

دستور وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد رسیده گی به اهانت نگهبانان رییس شبکه مخابراتی سلام به خبرنگار صدای افغان در بلخ

کابل- افغانستان (دفتر مطبوعاتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی)
تأریخ: 1/ 5/ 1398

محترم محمد فهیم هاشمی، سرپرست وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور پس از آگاهی در مورد خشونت. . .

بازگشت به خبر