38 تن پس از اتمام دوره آموزشی شش ماهه سند تحصیلی را دریافت کردند

Author image
Alireza Khaliqyar
یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۵ - ۱۰:۵۰
۳۸ تنو د کمپیوټر شپږ میاشتنیو زده کړو له بشپړولو وروسته د فراغت سندونه ترلاسه کړل

ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت پکتیا طی کنفرانسی که در سالون کنفرانسهای ان ولایت برگزار شده بود به 38 تن محصلین که از مرکز آموزشی کامپیوتر فارغ التحصیل شده بودند شهادتنامه فراغت توزیع نمود.

در این مراسم، الحاج عبدالولی سهی معاون مقام ولایت، محترم محمد رحمن قادری وکیل شورای ولایتی، محترم خواجه الدین حقبیان رئیس شورای علما،  تعداد روسای ادارات دولتی، نماینده های شبکه های مخابراتی و فعالان مدنی و ژورنالست ها شرکت ورزیده بودند.

در ابتدا این جلسه محترم عبدالله توطاخیل  رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت پکتیا در مورد کار یک سال گذشته و پلان سال 1398 ان ریاست معلومات ارائه کرد.

محترم توطاخیل گفت: که در سال 1397 مجموعا 19 سایت های مختلف در مرکز و ولسوالی های این ولایت فعال گردیده اند، دفتر زون ولایتی افغان تلیکام به مرکز این ولایت انتقال داده شده است و در حدود 3000 سیم کارتهای غیر راجستر شده و غیر قانونی ضبط گردیده اند. وی افزود که در سال گذشته این ریاست 98 درصد بودجه خویش را مصرف نموده است و همچنان برای 86 تن زمینه آموزش برنامه های کمپیوتر را فراهم نموده است.

محترم توطاخیل گفتند که در سال گذشته توزیع سریع پاسپورتها را اغاز نموده و صد ها جلد پاسپورت  توزیع گردیده است و همچنان افزودند که در نظر است تا در سال 1398 هم در مرکز و هم در ولسوالی ها تعداد زیاد سایت های مخابراتی و در 11 ولسوالی خدمات 3G  را فعال خواهد نمود.

متعاقبا، محترم عبدالولی سهی والی ولایت پکتیا و سایر سخنرانان ضمن مهم دانستن اموزش کمپیوتر به فارغان کورس آموزشی تبریک گفتند و از کارکرد های ریاست مخابرات اظهار رضایت نمودند.

در پایان این نشست تعداد چهار تن کارمندان شایسته ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با اخذ تحسین نامه ها مورد تمجید قرار گرفتند و برای 38 تن فارغان کورس آموزشی اسناد فراغت توزیع گردید.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۱۵
Background image

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) برای افغانستان ملاقات نمودند.

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در دفتر کاری خویش با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) و سایر مسئولان آن شرکت. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۸
Background image

محترم شهزاد آریوبی با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا دیدار نمودند.

امروز محترم شهزاد آریوبی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دیدار که با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا داشت، خواست های آنها را در مورد. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۴:۲۴
Background image

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف دیدار نمودند.

امروز محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف دیدار نموده و در مورد الکترونیکی سازی امور وزارت، مسایل اداری،. . .

بازگشت به خبر