افغانستان از رشد سریع تکنالوژی جهان عقب نمی ماند

Author image
Alireza Khaliqyar
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۴:۷
Afghanistan would not lag behind in the course of extensive growth of technology in the world

محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز طی یک نشست مشورتی با مسوولین رسانه های کشور در باره دستاوردهای یک ماه اخیر در این وزارت و برنامه های بعدی برای رشد سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی معلومات داد.

محترم هاشمی افزود که پلان های آینده شان مبارزه با فساد، کاهش نرخ انترنت، ظرفیت سازی، نظارت جدی از جمع آوری محصولات مخابراتی، ارایه خدمات انترنتی، اتصال فایبر نوری منطقه¬یی، پاسخگویی و شفافیت، حکومتداری الکترونیکی و در مجموع اعتبار بخشی وزارت مخابرات که یک اداره فوق العاده مهم و کلیدی برای مردم و دولت افغانستان است، را شامل میگردد.

آقای هاشمی بیان داشت که رشد تکنالوژی در جهان به شدت جریان دارد و افغانستان نباید عقب بماند و ما تلاش داریم که دهاقین ما، محصیلن ما و همه مردم افغانستان به انترنت دسترسی داشته باشند.

محترم هاشمی افزود که بالای ظرفیت سازی وزارت کار جدی جریان دارد و با تطبیق برنامه های شان زمینه رشد سکتور تکنالوژی کشور مساعد می گردد که افغانستان از جهان عقب نماند.

ایشان اظهار داشت که در قسمت ارایه معلومات با رسانه ها متعهد بوده و انتظار دارد رسانه ها نیز نقش سازنده شان را 
در رشد این سکتور ادا نمایند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۱۱:۴۹
Background image

وعده همکاری سفارت چین با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی!


آقای وانگ یو (Wang Yu) سفیر کشور چین با محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی  روی موضوعات دهلیز واخان، بندویت، فایبر نوری، تجارت الکترونیکی (e-Trade)،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۲
Background image

کاهش 30 درصدی قیمت انترنت شبکه های سلام و افغان تلیکام!


امروز سه شنبه 29 دلو، محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت " مخابرات و تکنالوژی معلوماتی" رسماً قیمت های عمده و پرچون انترنت شبکه های " سلام و افغان تلیکام " را اعلام کرد.
آقای. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۵
Background image

هیئت بررسی کمیسیون دسترسی به اطلاعات از وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بازدید کرد

به تاریخ ۲۳ / ۱۱ / ۱۳۹۸ هیئت کمیسیون دسترسی به اطلاعات جهت نظارت از روند تحقق قانون دسترسی به اطلاعات وشفافیت در گزارش دهی از مرجع اطلاع رسانی وزارت مخابرات و نکنالوژی معلوماتی دیدن. . .

بازگشت به خبر