وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی استفاده فیسبوک را در افغانستان محلی ساخت

Author image
Alireza Khaliqyar
شنبه ۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۳:۱۲
وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی استفاده فیسبوک را در افغانستان محلی ساخت

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی جمهوری اسلامی افغانستان به منظور تامین مصوونیت معلومات کاربران فیسبوک قرار داد همکاری محلی سازی استفاده از فسبوک را با کمپنی فیسبوک به امضاء رسانید.

با عملی شدن این قرارداد مرکز تبادله معلومات کاربران فیسبوک در افغانستان قرار میگیرد و این در حالیست که قبلآ مرکز تبادل معلومات در کشور های خارجی قرار داشت که این نه تنها باعث کاهش سرعت تبادله معلومات بین کاربران فیس بوک گردیده بود بلکه مصوونیت معلومات سوال برانگیز بود.

فواید دیگری که نصیب کاربران فیسبوک درافغانستن میگردد اینست که حافظه موقت یا Cache که عبارت از تبادله تمامی ترافیک فیسبوک و انستاگرام می باشد توسط مرکزملی تبادله معلومات (NIXA) در افغانستن می گردد، تنظیم گردیده و اثر مستقیم ان به شرکت های خدمات انترنتی خصوصی می باشد چون تمامی ترافیک فیسبوک شرکت های خدمات انترنتی در داخل افغانستان انتقال داده می شود و بدون پرداخت کدام هزینه و این باعث بهتر شدن سرعت انترنت گردیده در ضمن قیمت های انترنت نیز کاهش پیدا می کند و این یک دستاورد خوب برای وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بوده که به خاطر حمایت از سکتور خصوصی گام برداشت که با تطبیق شدن این برنامه کش های فیسبوک ترافیک نکسا در مدت یک هفته از 40Mb به 880 MB افزایش یافته و بعد از نصب تمامی این کش ها شرکت های خدمات انترنتی می توانند انترنت را برای مردم به قیمت ارزان و کیفیت عالی و سرعت بالا ارئه نمایند .

در ضمن وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و مرکز ملی تبادله انترنت افغانستان در تلاش است تا بتوانند Cache های Google, Netflix , Akamai را نیز با مرکزملی تبادله انترنت افغانستان وصل نمایند تا در نوحه ارایه خدمات انترنتی تغیرات قابل ملاحظه بوجود اید.

برای معلومات بیشتر درباره ګراف ها، خدمات و فعالیت های NIXA میتوانید به ویب سایتhttps://nixa.af/ مراجعه نمایید.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۳۸
Background image

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم لیو جین سونگ سفیر و نماینده فوق العاده کشور چین مقیم کابل ملاقات نمود

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در دفتر کاری خویش با محترم لیو جین سونگ سفیر و نماینده فوق العاده کشور دوست چین مقیم کابل ملاقات نمود که جانب مقابل ضمن عرض. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۲۴
Background image

محترم شهزاد آريوبی امروز با مسئولان ارشد ام تی ان- افغانستان ملاقات نمودند.

محترم شهزاد آريوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در دفتر کاری خویش با مسئولان ارشد ام تی ان- افغانستان ملاقات نموده و در مورد گسترش خدمات مخابراتی، توجه جدی به کیفیت خدمات و. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۶:۳۱
Background image

اشتراک در جلسه شورای تجاری اتحادیه اروپا- افغانستان

محترم شهزاد آريوبي وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در جلسه شورای تجاری اتحادیه اروپا-افغانستان با اشتراک اعضای تجاری اتحادیه اروپا، سفیر اتحادیه اروپا و سفرا و نمایندگان ده کشور. . .

بازگشت به خبر