برگزاری جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

naweed_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۵:۴۹
جلسه هیئت رهبری

جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به ریاست محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی سرپرست این وزارت برگزار شد و موضوعات مطابق اجنداء مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه ابتدا گزارشات ریاست‌های مختلف استماع گردیده و کارکردهای آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.

به همین ترتیب در این جلسه گزارش مربوط به ارزیابی فعالیت‌های شرکت‌های خدمات پُستی و تحلیل مارکیت پُستی کشور که توسط رئیس اداره تنظیم خدمات پُستی (اپرا) و کمیته مربوطه ارائه گردید شنیده شده و مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس ارزیابی گزارش ریاست تنظیم خدمات پُستی و کمیته تحلیل و ارزیابی مارکیت پُستی،  پیشنهاد اخذ ۱۱ فیصد محصول خدمات پُستی سالانه از درآمد ناخالص شرکت‌های خدمات پُستی تأیید شد و ریاست اپرا توظیف گردید تا پیشنهادی در مورد اخذ منظوری موضوع فوق، به مقام عالی ریاست الوزرا  ا.ا.ا ترتیب و تقدیم نماید.

همچنین به این کمیته وظیفه محول گردیده بود که به متقاضیان جدید، جواز خدمات پُستی که شرایط را مطابق با بازار برآورده کرده اند، تسهیلات صدور جواز فراهم کنند.

بر اساس گزارش ریاست آپرا، تاکنون در مجموع ۱۱ شرکت پُستی در کشور مشغول به فعالیت هستند که ۷ شرکت جواز خود را تمدید کرده و ۴ شرکت دیگر نیز در مرحله تمدید جواز هستند. بنابر معلومات اداره تنظیم خدمات پُستی و تقاضای مارکیت پُست در کشور، برای برخی شرکت‌های پُستي جدید که شرایط ریاست اپرا وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را برآورده کرده‌اند، جواز خدمات پُستی توزیع خواهد شد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۰:۳۵
Background image

دیدار وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با اعضای شورا علماء، متنفذین و بزرگان قومی ولایت کنر

محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم شیخ صاحب عبدالقهار رئیس شورای علماء ولایت کنر، اعضای این شورا...

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۷:۳۹
Background image

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برای ۳ شرکت خدمات پُستی جواز فعالیت صادر کرد

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی پس از تحلیل بازار پُستی کشور برای سه شرکت خدمات پُستی به منظور ایجاد تسهیلات در خدمات رسانی جواز فعالیت خدمات صادر...

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۴ - ۱۵:۳۳
Background image

دیدار وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با سرمایه‌گذاران ایرانی

محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به هدف جلب سرمایه‌گذاری در بخش خدمات مخابراتی و...

بازگشت به خبر