گسترش روند تأدیۀ معاشات کارمندان دولتی از طریق موبایل

Author image
Alireza Khaliqyar
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۵:۲۵
گسترش روند تأدیۀ معاشات کارمندان دولتی از طریق موبایل

امروز سه شنبه ۱۷ میزان ۱۳۹۷، مجلس که به همین مناسبت در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت دائر گردید، محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی توافقنامۀ تأدیۀ معاشات را با محترم دکتور میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف و قرارداد های جداگانه را بمنظور حمایت تخنیکی از این روند با شرکت های مخابراتی افغان بیسیم و روشن به امضا رسانید، وزیر مخابرات در این مجلس صحبت می کرد اظهار داشت که طبق این قرارداد ها شرکت مخابراتی افغان بیسیم ۳۲۰۰۰ کارمندان و شرکت مخابراتی روشن حدود ۷۰۰۰۰ کارمندان دولتی یا معلمان را تحت پوشش قرار می دهند، از طریق این خدمات شفافیت تحقق یافته و کارمندان دولتی در شهر ها و مناطق دوردست می توانند به گونۀ آسان و سریع معاش شان را در یافت نمایند و ما می خواهیم کشور عزیز ما افغانستان با کشور های منطقه و همسایه قابل مقایسه باشد.

تادیات معاشات از طریق موبایل (MSP) یک رول عمده را در تلاش های دولت افغانستان برای الکترونیکی سازی تادیات پولی از طرف دولت به شخص (G2P) و تقویۀ مشارکت مالی ایفا می نماید.

تادیه معاشات از طریق موبایل MSP یکی از اصلاحات و یکی از ابزارهای دیجیتالی سازی و تقویت بخشیدن مالی در افغانستان می باشد، دولت افغانستان مصمم است که پروژه تادیات معاشات را به همکاری با وزارت معارف این روند را وسعت بخشد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۵ - ۱۵:۶
Background image

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی همه مکاتب کشور را از طریق شبکه فایبر نوری باهم وصل می نماید

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی درعرصه فراهم آوری تسهیلات تعلیمات معاصر با وزارت معارف و اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان به گونه مشترک کار می نماید تا مکاتب کشور را به تجهیزات. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۳
Background image

افتتاح سیستم انلاین اخذ پاسپورت

محترم شهزاد آريوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، سیستم انلاین اخذ پاسپورت را که توسط متخصصین افغان ایجاد گردیده با حضور محترم مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله، منسوبین ریاست پاسپورت. . .

دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۸:۴۱
Background image

امروز گزارش سالانه دستاورد ها و فعالیت های وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را به حضور جلالتمآب محمد اشرف غنی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان تقدیم نمودیم.

جلالتمآب رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از فعالیت ها و دستاورد های ما، ابراز داشتند که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گام های مهم را در راستای افزایش عواید، تسهیل خدمات عامه، ترویج. . .

بازگشت به خبر