روز جهانی پُست (نهم اکتوبر) طی مراسمی در کابل گرامیداشت شد

naweed_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۱۴:۳۰
روز جهانی پُست

از روز جهانی پُست امروز (پنجشنبه، ۲۴ میزان) طی مراسمی با حضور رو‌ٔسا و مسوولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، رییس افغان پُست، مسوولان و نمایندگان شرکت‌های پُستی، رییس اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا)، استادان پوهنتون و رسانه‌ها از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در تالار ادیتوریم پوهنتون کابل تجلیل بعمل آمد.

در نخست محترم صمد مصلح عضو بورد اداره تنظیم خدمات پُستی افغانستان(اپرا) ایراد سخن کرد و ضمن عرض تبریک این مناسبت مهم و تاریخی و خوش آمدگویی اشتراک کنندگان، در مورد فعالیت‌های اداره اپرا و اهمیت پُست صحبت نمود. وی با اشاره به جایگاه و وظایف اداره اپرا یادآور شد که این اداره به حیث یک نهاد پالیسی ساز در زمینه خدمات پستی و ناظر بر فعالیت های بازار پُست در پرتو قانون اساسی افغانستان فعالیت می نماید.

صمد مصلح

سپس محترم عمر منصور انصاری رییس اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) در مورد اهمیت و نقش خدمات پُستی صحبت و تصریح کرد که تحول خدمات پُستی از سیستم کاغذی به انترنتی، سهولت‌های زیادی در عرصه سرعت و کیفیت خدمات پُستی ایجاد نموده است.

آقای انصاری همچنین گفت که خدمات پُستی پشتوانه اساسی را برای تجارت آنلاین فراهم کرده است و میلیون‌‌ها انسان از این طریق باهم در ارتباط می باشند.

بعداً احمد وحید ویس رییس افغان پُست ضمن عرض تبریک بمناسبت روزجهانی پُست، در مورد تشکیل، خدمات، فعالیت های این اداره به تفصیل صحبت کرد و تحول دیجیتلی، تجارت الکترونیکی (E- Commerce) ،جستجوی محلی (Local Search) خدمات Mobile Money (پرداخت هزینه های خدمات عامه) و خدمات دهلیز هوایی را از برنامه‌های مهم این سکتور در آینده یاد کرد. وی با ارائه معلومات در مورد پلانهای یاد شده، در مورد تطبیق و اجرایی شدن این برنامه ها ابراز خوشبینی و امیدواری کرد.

احمد وحید ویس

در این مراسم همچنین پیام مدیر عمومی اتحادیه جهانی پُستی نیز به این مناسبت قرائت شد که در آن روز جهانی پُست را به دولت و مردم افغانستان تبریک گفتند.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۵:۳۸
Background image

نشست آنلاین رهبری وزارت مخابرات با مسوولان بانک جهانی در مورد حل چالشها و تسریع کار پروژه دیجیتال کاسا

‎مسوول پروژه دیجتل کاسا و تیم همکاران شان در بانک جهانی، در مورد رفع چالشها...

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۵:۲۳
Background image

اشتراک محترمه معصومه خاوری و تیم همراه شان در جلسه کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه

محترمه معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی قبل از ظهر امروز به دعوت کمیسیون مالی و ‏بودجه...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۷:۱۷
Background image

اشتراک و سخنرانی محترمه معصومه خاوری در مراسم افتتاحیه اتحادیه توزیع‌کنندگان محصولات شبکه‌های مخابراتی‎

محترم معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژي معلوماتی پیش از ظهر امروز....

بازگشت به خبر