تفاهم وزارت‌ های مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و ترانسپورت برای الکترونیکی سازی خدمات ترانسپورتی

ashiq_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۸:۵۹
په هیواد کې د ترانسپورتي خدمتونو د الکترونیکې کیدو په پار، د مخابراتو او ترانسپورت وزارتونو تر مېنځ هوکړه لیک لاسلیک شو.

امروز، سه شنبه،26 سنبله، "تفاهمنامه‌ ساده سازی پروسه‌های مرتبط و مدرن سازی سیستم ترافیک افغانستان" میان محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و یما یاری وزیر ترانسپورت، امضا شد.
محمد فهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، گفت که با این اقدام، قدم بزرگی در راستای رفتن به سوی یک جامعه دیجیتلی برداشته می شود. به گفته او، پس از آغاز توزیع جوازهای هوشمند رانندگی، توزیع جوازسیر هوشمند گام مهم دیگری است که کار آن با همکاری دو وزارت، به زودی آغاز می شود. آقای هاشمی گفت که اولویت مهم وزارت مخابرات و تکنالوژی، ساده سازی پروسه های اداری و الکترونیکی کردن خدمات عامه در ادارات مختلف است.

تفاهم وزارت‌ های مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و ترانسپورت برای الکترونیکی سازی خدمات ترانسپورتی
او گفت که وزارت ترانسپورت یکی از ادارات همکار وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی است که براساس این تفاهم، از خدمات اداره آسان خدمت در راستای ساده سازی و الکترونیکی سازی خدمات، بهره مند می شود. نامزد وزیر و سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که یکی از اهداف مهم رهبری دولت افغانستان بخصوص شخص ریس جمهور، رفتن به سوی یک جامعه دیجیتلی و معلوماتی است و این وزارت نیز، تلاش های خود را در این راستا، ادامه خواهد داد.
یما یاری وزیر ترانسپورت نیز در این مراسم، گفت که وزارت ترانسپورت در روند اصلاحات کشور پیشگام بوده و در راستای الکترونیکی سازی پروسه های خدمات خویش، بیشتر تلاش خواهد کرد. او گفت که به زودی اداره ملی ترافیک افغانستان در چوکات وزارت ترانسپورت مدغم شده و سیستم ترانسپورت کشور منظم و دیجیتلی خواهد شد.
به گفته او، در بخش ترانسپورت به زودی یک سیستم شفاف و کارا، ایجاد خواهد شد و این مساله می تواند روی مسایل مختلف از جمله عواید، امنیت و تسهیلات برای شهروندان، تاثیر مثبت داشته باشد.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۲۶ - ۱۹:۲۴
Background image

نسل چهارم 4G شرکت مخابراتی سلام فعال گردید!

محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در برنامه افتتاح نسل چهارم خدمات انترنت سلام  گفت که  فعال شدن این خدمات را اقدام خوب در راستایی ارایه خدمات. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰
Background image

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از روز جهانی زن بزرگداشت نمود!


ملالی یوسفزی رییس جندر این وزارت در محفل که به مناسبت هشت مارچ در این وزارت برگزار شده بود ضمن تبریکی هشت مارچ تاکید بالای برابری های مرد و زن گفت: هشت مارچ در اصل روز همبستگی زنان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۵:۲۷
Background image

وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی ۴۳ درصد بیشتر از هدف تعیین شده عاید جمع آوری نموده است:

 

 ترتیب نقشه راه مسیر تکامل سکتور مخابرات، تعریف دیدگاه واضح برای سکتور، ترتیب طرح لایحه وظایف ومسوولیت های وزارت، ترتیب ۱۲ پالیسی ۱۲رهنمود  و۱۱ استندرد و ایجاد هماهنگی میان ادارات. . .

بازگشت به خبر