افتتاح بخش اول پروژه عصری سازی خدمات پستی ریاست افغان پست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

Author image
Alireza Khaliqyar
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۱۳:۰
افتتاح بخش اول پروژه عصری سازی خدمات پستی ریاست افغان پست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مراسم افتتاح از فعالیت ها و دستاورد های کارمندان و مسئولین افغان پست ابراز سپاس نموده، افزود که وزارت مخابرات در راستای ساده سازی و دیجتل سازی خدمات عامه توجه خاص نموده است که افتتاح پسته خانه مرکزی یک نمونه بارز آن است‌.

بر مبنای استراتیژی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، پروژه عصری سازی خدمات پستی در سال ۱۳۹۷ دیزاین و یک بخش آن موفقانه تکمیل گردید.

محترم آریوبی علاوه نمود که در عرضه خدمات پستی تغییرات اساسی بمیان آمده است که خدمات ذیل در خدمات پستی بمیان آمده است:
۱- عصری سازی پسته خانه مرکزی و ۱۶ پسته خانه کابل مطابق به معیار های جهانی و اتصال آن به فایبر نوری بمنظور ارائه خدمات بهتر.
۲- بمیان آوردن سیستم پارسل لاکر، از طریق این سیستم مصئونیت مراسلات تامین گردیده و توزیع آنلاین آغاز می گردد.
۳- آغاز سیستم پست بکس دیجتلی، از این طریق نیز مصئونیت و محرمیت خدمات پستی تامین می شود.
۴- دیزاین تعمیر جدید ریاست افغان پست و مرکز پیگیری در چمن حضوری.
همچنان وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ابراز داشت که در سال جاری مرحله دوم پروژه عصری سازی خدمات پستی آغاز می گردد که عصری سازی بیست پسته خانه، برنامه های موبایل، تجارت آنلاین، ساحه باز برای دفتر و شماری از نو آوری های دیگر را احتوا می کند.
احمد وحید ویس رییس اداره افغان پُست همچنان از امادگی کامل این اداره برای عرضه خدمات بهتر نشان داد و افزود که در سال جازی در کنار عصری سازی پُسته خانه مرکزی سیستم های دیگری را نیز به خاطر عرضه خدمات با کیفیت در حال ساخت می باشد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۳:۶
Background image

دستاورد ها و فعالیت های تيم عکس العمل سريع سايبري افغانستان (AFCERT) سال ۱۳۹۷.

تيم عکس العمل سريع سايبري افغانستان (AFCERT) در جريان سال ګذشته خورشيدي، با کسب تجهيزات مدرن و مطابق معيارهاي بين المللي توانسته است بيشتر از قبل، فعاليت هاي مزيدي را در عرصه هاي مختلف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۱۵
Background image

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) برای افغانستان ملاقات نمودند.

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در دفتر کاری خویش با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) و سایر مسئولان آن شرکت. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۸
Background image

محترم شهزاد آریوبی با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا دیدار نمودند.

امروز محترم شهزاد آریوبی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دیدار که با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا داشت، خواست های آنها را در مورد. . .

بازگشت به خبر