از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان در وزارت مخابرات تجلیل به عمل امد

Author image
enayat_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۷:۳۵
اساسی قانون

امروز چهار شنبه ۱۸ ماه جدی ۱۳۹۸ به رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، اعضای کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی و جمع از روسای وزارت برگزار گردید.

در اغاز این نشست سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی محمد فهیم هاشمی، در مورد ارزش های اجتماعی قانون اساسی صحبت نموده افزود، تجلیل از سالروز قانون اساسی خود ارزش این قانون را نشان میدهد.

به ګفته اقای هاشمی: « مساوات حقوقی، ارزش نظام جمهوری، حمایت از ارزش های اقتصادی و جلو گیری از انحصار در بازار ازاد از ارزش های بزرگ قانون اساسی ما است

اقای هاشمی افزود: « حاصل کردن اگاهی از ماهیت قانون، نظارت و تطبیق ماده های ان مکلفیت هر فرد جامعه میباشد

در این نشست معین مالی و اداری اداره اترا سید بلال هاشمی گفت: « جای خرسندی است که در کنار وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی که یک قانون جامع به سطح منطقه میباشد تجلیل میکنم

در نشست تجلیل از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی، عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی داکتر عبدالروف هروی نیز در مورد خصوصیات و ارزش های قانون اساسی افغانستان صحبت نمود.

اقای هروی گفت: « ماده چهارم قانون اساسی مالکین اصلی افغانستان را مردم دانسته تاکید میکند که حق انتخاب رهبری را هیچ کسی از مردم گرفته نمیتواند

ق

وی افزود: « یکی از ارزش های بزرگ قانون اساسی افغانستان این است که مردم را به یک پار چگی و ملت شدن دعوت میکند

اقای هروی تاکید کرد، قانون اساسی افغانستان یگانه قانون است که بر اساس شریعت اسلامی، قوانین جهانی و عادت های جامعه ساخته شده که باید هر فرد این جامعه به ان ارج بگذارد.

در اخر رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژي معلوماتی بار دیگر در این نشست، بر تطبیق ماده ۳۷ قانون اساسی تاکید کرده افزود، آزادی و محرمیت مراسلات و مخابرات اشخاص چه به صورت مکتوب باشد و چه به وسیلهٔ تیلفون، تلگراف و وسایل دیگر، از تعرض مصون است. دولت بدون احکام قانون حق تفتیش مراسلات و مخابرات اشخاص را ندارد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۷:۱۷
Background image

دیدار تعارفی مسوولان آی‌تی(‏IT‏) ادارات و زارتخانه ها با محترمه معصومه خاوری

رییسان و مسوولان تکنالوژی معلوماتی(IT) ادارات و وزارتخانه‌های مختلف طی دیدار تعارفی با محترمه ‏معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، روی هماهنگی و ‏همکاری. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۴:۲۴
Background image

جلسه معارفه رییسان مخابرات ۱۷ ولایت با محترمه معصومه خاوری

در این نشست رییسان هماهنگ کننده دیجیتالی ۱۷ ولایت...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۵:۴۵
Background image

دیدار و نشست تعارفی محترمه معصومه خاوری با هیات رهبری وزارت و شرکت افغان تلیکام و تأکید بر کار تیمی و ‏مشترک

محترمه معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، پیش از ظهر امروز و در اولین روز ‏کاری اش...

بازگشت به خبر