برنامه معرفی Content Management System جهت تسهیل روند اطلاع رسانی در کشور

Author image
Alireza Khaliqyar
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۴:۲۶
برنامه معرفی Content Management System جهت تسهیل روند اطلاع رسانی در کشور

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی طی کنفرانس مطبوعاتی برنامه Content Management System را که بر مبنای آن وب سایت های دولتی تحت یک چتر مدیریت گردیده و زمینۀ اطلاع رسانی از این طریق تسهیل می گردد، به معرفی گرفت.

محترم داکتر هادی هدایتی معین مالی و اداری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این کنفرانس سخنرانی می نمود، اظهار داشت که یکی از اهداف ما مبدل کردن کشور به یک جامعه معلوماتی از طریق ارتباط دادن ملت و دولت با فراهم نمودن وسایل دیجتلی ارتباطی می باشد، به همین منظور Content Management System را ایجاد نمودیم که با استفاده از تکنالوژی های روز انکشاف یافته و ادارات دولتی را قادر می سازد که به گونۀ آسان و سریع سایت های خویش را مدیریت نموده و دستاورد ها، فعالیت ها و پلان های خویش را از طریق وب سایت با مردم شریک سازد.

اتصال و نمایش مطالب صفحات اجتماعی نهاد های دولتی در وب سایت، مصئونیت معلومات، قابلیت انکشاف وب سایت ها مطابق نیازمندی های ادارات، یادگیری و مدیریت وب سایت ها بدون دانش تخنیکی قبلی، رهنمود های مدیریت سیستم و وب سایت و داشتن سه زبان (دری، پشتو و انگلیسی) از ویژگی های مهم این سیستم می باشد.

قابل ذکر است که تا حال این سیستم در بیست و پنج اداره تطبیق گردیده است و در نظر است که تا ختم سال روان وب سایت های همه دوایر دولتی از طریق این سیستم ایجاد و مدیریت گردد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۳:۶
Background image

دستاورد ها و فعالیت های تيم عکس العمل سريع سايبري افغانستان (AFCERT) سال ۱۳۹۷.

تيم عکس العمل سريع سايبري افغانستان (AFCERT) در جريان سال ګذشته خورشيدي، با کسب تجهيزات مدرن و مطابق معيارهاي بين المللي توانسته است بيشتر از قبل، فعاليت هاي مزيدي را در عرصه هاي مختلف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۰:۱۵
Background image

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) برای افغانستان ملاقات نمودند.

محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در دفتر کاری خویش با محترم اسماعیل جرودی (Ismail Jaroudi) معاون عمومی گروپ شرکت مخابراتی ام تی ان (MTN) و سایر مسئولان آن شرکت. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۸
Background image

محترم شهزاد آریوبی با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا دیدار نمودند.

امروز محترم شهزاد آریوبی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دیدار که با نماینده مردم در شورای ولایتی، استادان پوهنتون، جوانان و فعالان مدنی ولایت پکتیا داشت، خواست های آنها را در مورد. . .

بازگشت به خبر