کار در بخش"امنیت سایبری" با جدیت ادامه دارد

naweed_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۱۲:۲۰
MCIT Cyber Security

دنیای دیجیتلی با سهولت‌هایی که در زمینه کسب ‌و کار فراهم می‌کند، گه‌گاهی هم از سوی کاربران مهاجم، مورد حملات سایبری قرار می‌گیرد. بنابراین ابزارها و راهکارهای لازم در این مورد نیاز است تا از حملات مهاجمان احتمالی، پیشگیری کند.

یکی از این فناوری‌ها «Cyber Security» یا "امنیت سایبری" است. در جهان متصل و به هم پیوسته امروز، باید هر کسی از برنامه‌های پیشرفته سایبری بهره‌مند باشد تا از اطلاعات شخصی و اداری‌اش محافظت کند. خوشبختانه رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با ایجاد بخش «Cyber Security» در تلاش فراهم آوری سهولت‌های لازم به شهروندان است.

دست‌آوردهایی‌ که تا کنون در این بخش حاصل شده، قرار ذیل اند: تهیه و ترتیب طرح قانون جامع «Cyber Security»، ایجاد تیم فنی برای مبارزه با جرایم سایبری و رسیدگی به‌ شکایات شهروندان در زمینه حملات سایبری.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۶:۱۱
Background image

دیدار والی و وکلای دایکندی با محمد فهیم هاشمی در مورد چگونگی خدمات مخابراتی در آن ولایت

احمد ضیا همدرد والی، جمعی از وکلا، سناتور، اعضای شورای ولایتی، رئیسان مخابرات و فواید عامه ولایت دایکندی...

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۶:۹
Background image

پیام تبریکی محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس به مناسبت عید سعید قربان

محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس فرا رسیدن عید سعید اضحی عید ایثار و فداکاری، اخلاص و بندگی را به رهبری دولت، اعضای محترم...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۷:۵۴
Background image

برگزاری چهارمین نشست «سام» در کابل

محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس در چهارمین نشست هیأت عالی رتبه یا «سام» که در ارگ...

بازگشت به خبر