هیئتی به سرپرستی حسین اونی بوتسالی نماینده پیشین سازمان همکاری اسلامی در افغانستان با همراهی مسئولین ۷۷ شرکت ساختمانی کشور ترکیه، با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معین تخنیکی و پالیسی این وزارت ملاقات نمودند

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۱۵:۱۹
وزیر مخابرات

در ابتدا، محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، ضمن استقبال از آمدن این هیئت، از کار آنها در بازسازی افغانستان قدردانی کرد.

همچنین وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از ترکیه که با افغانستان روابط مذهبی و فرهنگی مشترک دارد منحیث کشور مهم اسلامی یاد کرد.

این نشست که با هدف تسریع و توسعه تکنالوژی و خدمات مخابراتی در افغانستان برگزار شد، نماینده سابق سازمان همکاری اسلامی در افغانستان توسط ترکیه آقای حسین اونی بوتسالی و نمایندگان ۷۷ شرکت ابراز داشتند که می‌توانند در بخش‌های خدمات اساسی در افغانستان با اجرای پروژه‌های زیربنایی، آموزش کادرهای افغان در زمینه تخنیک، بازسازی سیستم‌های تخریب شده و استفاده از ماهواره پنجم آنها که در حال حاضر به فضا پرتاب شده که از طریق آن افغانستان به انترنت و امکانات مخابراتی با کیفیت بالا دسترسی خواهد یافت همکاری نمایند.

محترم بوتسالی در این گفتگو به وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی پیشنهاد کرد که بخش‌های را به طور نمونه برای آنها مشخص نمایند تا این شرکت به عنوان هدیه به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بسازند که وزارت مخابرات و هیئت متذکره به تشکیل یک تیم مسلکی در این زمینه موافقت کردند.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از علاقمندی آنها برای سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف در افغانستان تشکری نموده و اطمینان داد که در حال حاضر بر اساس امنیت بهتر، عدم موجودیت فساد و با توجه به موقعیت جغرافیایی افغانستان برای تطبیق و سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقتصادی در افغانستان زمینه و امکانات لازم فراهم شده است و سرمایه گذاران با استفاده از این امکانات می‌توانند با اطمینان سرمایه‌گذاری کنند.

قابل ذکر است که محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در رابطه با پیشنهادات آنها برای کمک در توسعه مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در افغانستان، اطمینان داد که با در نظر گرفتن منافع دو کشور و پس از بحث تخنیکی و تخصصی در این زمینه کارهای لازم را انجام خواهند داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۰:۳۵
Background image

دیدار وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با اعضای شورا علماء، متنفذین و بزرگان قومی ولایت کنر

محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم شیخ صاحب عبدالقهار رئیس شورای علماء ولایت کنر، اعضای این شورا...

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۷:۳۹
Background image

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برای ۳ شرکت خدمات پُستی جواز فعالیت صادر کرد

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی پس از تحلیل بازار پُستی کشور برای سه شرکت خدمات پُستی به منظور ایجاد تسهیلات در خدمات رسانی جواز فعالیت خدمات صادر...

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۴ - ۱۵:۳۳
Background image

دیدار وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با سرمایه‌گذاران ایرانی

محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به هدف جلب سرمایه‌گذاری در بخش خدمات مخابراتی و...

بازگشت به خبر