هیئتی به سرپرستی حسین اونی بوتسالی نماینده پیشین سازمان همکاری اسلامی در افغانستان با همراهی مسئولین ۷۷ شرکت ساختمانی کشور ترکیه، با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معین تخنیکی و پالیسی این وزارت ملاقات نمودند

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۱۵:۱۹
وزیر مخابرات

در ابتدا، محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، ضمن استقبال از آمدن این هیئت، از کار آنها در بازسازی افغانستان قدردانی کرد.

همچنین وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از ترکیه که با افغانستان روابط مذهبی و فرهنگی مشترک دارد منحیث کشور مهم اسلامی یاد کرد.

این نشست که با هدف تسریع و توسعه تکنالوژی و خدمات مخابراتی در افغانستان برگزار شد، نماینده سابق سازمان همکاری اسلامی در افغانستان توسط ترکیه آقای حسین اونی بوتسالی و نمایندگان ۷۷ شرکت ابراز داشتند که می‌توانند در بخش‌های خدمات اساسی در افغانستان با اجرای پروژه‌های زیربنایی، آموزش کادرهای افغان در زمینه تخنیک، بازسازی سیستم‌های تخریب شده و استفاده از ماهواره پنجم آنها که در حال حاضر به فضا پرتاب شده که از طریق آن افغانستان به انترنت و امکانات مخابراتی با کیفیت بالا دسترسی خواهد یافت همکاری نمایند.

محترم بوتسالی در این گفتگو به وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی پیشنهاد کرد که بخش‌های را به طور نمونه برای آنها مشخص نمایند تا این شرکت به عنوان هدیه به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بسازند که وزارت مخابرات و هیئت متذکره به تشکیل یک تیم مسلکی در این زمینه موافقت کردند.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از علاقمندی آنها برای سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف در افغانستان تشکری نموده و اطمینان داد که در حال حاضر بر اساس امنیت بهتر، عدم موجودیت فساد و با توجه به موقعیت جغرافیایی افغانستان برای تطبیق و سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقتصادی در افغانستان زمینه و امکانات لازم فراهم شده است و سرمایه گذاران با استفاده از این امکانات می‌توانند با اطمینان سرمایه‌گذاری کنند.

قابل ذکر است که محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در رابطه با پیشنهادات آنها برای کمک در توسعه مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در افغانستان، اطمینان داد که با در نظر گرفتن منافع دو کشور و پس از بحث تخنیکی و تخصصی در این زمینه کارهای لازم را انجام خواهند داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۹:۱۰
Background image

افتتاح مرکز خدمات مشتریان شرکت مخابراتی اتصالات در شهر شرن مرکز ولایت پکتیکا

شرکت مخابراتی اتصالات به منظور ارائه خدمات بهتر و فراهم نمودن سهولت بیشتر مخابراتی...

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۶
Background image

دیدار مسوولین شرکت‌های مخابراتی (ام تی ان) و (ام ون) با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با مسوولین شرکت‌های مخابراتی...

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۵:۵
Background image

خدمات انترنتی 4G برای نخستین ‌بار در ولسوالی سیوری ولایت زابل فعال شد

خدمات مخابراتی و انترنتي 4G شرکت مخابراتی افغان بیسیم برای نخستین‌ بار در ولسوالی سیوری ولایت زابل....

بازگشت به خبر