محترم جهاد ارگینای سفیر ترکیه در کابل و هیئت همراهش با مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دفتر کاری وی دیدار کردند

naweed_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۲ - ۱۱:۲۲
دیدار سفیر ترکیه با وزیر مخابرات

در آغاز وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معین تخنیکی این وزارت، ضمن استقبال از مهمانان از حضور آنان در کابل در شرایط دشوار و عدم بستن سفارت شان اظهار سپاسگزاری کردند.
در این ملاقات، دو طرف روی همکاری در زمینه‌های انترنت، تکنالوژی، ظرفیت سازی و ایجاد زیربناها در افغانستان گفتگو و تبادل نظر نمودند.
سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، مخابرات را یک ضرورت برای کشورها و تکنالوژی را از نیازهای عصر حاضر خواند.

وزیر مخابرات

سرپرست این وزارت به سفیر ترکیه در مورد تمام بخش‌های مخابرات کشور، اداره اترا، افغان پُست و افغان تلیکام معلومات تفصیلی ارائه کرده و خواستار کمک آنها در زمینه‌های سرمایه گذاری و بخش ظرفیت‌سازی شدند. سرپرست وزارت مخابرات اطمینان داد که افغانستان به دلیل امنیت بهتر و عدم وجود فساد، اکنون کشوری مساعد برای سرمایه گذاری است.
همچنین در ادامه این دیدار، محترم احمد مسعود لطیف رای معین تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، خواست تا کشور ترکیه در بخش‌های کلیدی و آموزش کارمندان تخنیکی این وزارت را کمک کند.
سفیر ترکیه بخش مخابرات را مهم و مرتبط با زندگی مردم افغانستان توصیف کرد و اطمینان داد که می‌تواند شرکت‌های ترکی را برای سرمایه گذاری در ساخت زیربناهای انترنتی تشویق و ترغیب کند. همچنان سفیر ترکیه در زمینه خواهان ادامه همکاری این کشور با افغانستان شد و گفت: ترکیه کشوری است که در شرایط کنونی برای سرمایه گذاری در افغانستان تمایل نشان داده است.
در اخیر، جهاد ارگینای سفیر ترکیه از کمک‌های کشور‌ش در زمینه‌های مخابرات، آموزش و ارتقای ظرفیت کارمندان وزارت مخابرات اطمینان داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۹:۱۰
Background image

افتتاح مرکز خدمات مشتریان شرکت مخابراتی اتصالات در شهر شرن مرکز ولایت پکتیکا

شرکت مخابراتی اتصالات به منظور ارائه خدمات بهتر و فراهم نمودن سهولت بیشتر مخابراتی...

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۶
Background image

دیدار مسوولین شرکت‌های مخابراتی (ام تی ان) و (ام ون) با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با مسوولین شرکت‌های مخابراتی...

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۵:۵
Background image

خدمات انترنتی 4G برای نخستین ‌بار در ولسوالی سیوری ولایت زابل فعال شد

خدمات مخابراتی و انترنتي 4G شرکت مخابراتی افغان بیسیم برای نخستین‌ بار در ولسوالی سیوری ولایت زابل....

بازگشت به خبر