محترم جهاد ارگینای سفیر ترکیه در کابل و هیئت همراهش با مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دفتر کاری وی دیدار کردند

naweed_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۲ - ۱۱:۲۲
دیدار سفیر ترکیه با وزیر مخابرات

در آغاز وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معین تخنیکی این وزارت، ضمن استقبال از مهمانان از حضور آنان در کابل در شرایط دشوار و عدم بستن سفارت شان اظهار سپاسگزاری کردند.
در این ملاقات، دو طرف روی همکاری در زمینه‌های انترنت، تکنالوژی، ظرفیت سازی و ایجاد زیربناها در افغانستان گفتگو و تبادل نظر نمودند.
سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، مخابرات را یک ضرورت برای کشورها و تکنالوژی را از نیازهای عصر حاضر خواند.

وزیر مخابرات

سرپرست این وزارت به سفیر ترکیه در مورد تمام بخش‌های مخابرات کشور، اداره اترا، افغان پُست و افغان تلیکام معلومات تفصیلی ارائه کرده و خواستار کمک آنها در زمینه‌های سرمایه گذاری و بخش ظرفیت‌سازی شدند. سرپرست وزارت مخابرات اطمینان داد که افغانستان به دلیل امنیت بهتر و عدم وجود فساد، اکنون کشوری مساعد برای سرمایه گذاری است.
همچنین در ادامه این دیدار، محترم احمد مسعود لطیف رای معین تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، خواست تا کشور ترکیه در بخش‌های کلیدی و آموزش کارمندان تخنیکی این وزارت را کمک کند.
سفیر ترکیه بخش مخابرات را مهم و مرتبط با زندگی مردم افغانستان توصیف کرد و اطمینان داد که می‌تواند شرکت‌های ترکی را برای سرمایه گذاری در ساخت زیربناهای انترنتی تشویق و ترغیب کند. همچنان سفیر ترکیه در زمینه خواهان ادامه همکاری این کشور با افغانستان شد و گفت: ترکیه کشوری است که در شرایط کنونی برای سرمایه گذاری در افغانستان تمایل نشان داده است.
در اخیر، جهاد ارگینای سفیر ترکیه از کمک‌های کشور‌ش در زمینه‌های مخابرات، آموزش و ارتقای ظرفیت کارمندان وزارت مخابرات اطمینان داد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۱
Background image

سفیر قزاقستان در کابل در رأس یک هیئت، با سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی دیدار کرد

سرپرست سفارت جمهوری قزاقستان در افغانستان، محترم بختیار سرسینبای، در رأس یک هیئت با محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ملاقات نموده و...

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۹ - ۹:۳۴
Background image

از نهم اکتوبر روز جهانی پُست در افغانستان تجلیل بعمل آمد

روز جهانی پُست از سوی شرکت دولتی افغان پُست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی طی مراسمی که در آن معاون اداری مقام عالی ریاست الوزرا و تعدادی از مقامات امارت اسلامی افغانستان اشتراک. . .

بازگشت به خبر