محترم جهاد ارگینای سفیر ترکیه در کابل و هیئت همراهش با مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در دفتر کاری وی دیدار کردند

naweed_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۲ - ۱۱:۲۲
دیدار سفیر ترکیه با وزیر مخابرات

در آغاز وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معین تخنیکی این وزارت، ضمن استقبال از مهمانان از حضور آنان در کابل در شرایط دشوار و عدم بستن سفارت شان اظهار سپاسگزاری کردند.
در این ملاقات، دو طرف روی همکاری در زمینه‌های انترنت، تکنالوژی، ظرفیت سازی و ایجاد زیربناها در افغانستان گفتگو و تبادل نظر نمودند.
سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، مخابرات را یک ضرورت برای کشورها و تکنالوژی را از نیازهای عصر حاضر خواند.

وزیر مخابرات

سرپرست این وزارت به سفیر ترکیه در مورد تمام بخش‌های مخابرات کشور، اداره اترا، افغان پُست و افغان تلیکام معلومات تفصیلی ارائه کرده و خواستار کمک آنها در زمینه‌های سرمایه گذاری و بخش ظرفیت‌سازی شدند. سرپرست وزارت مخابرات اطمینان داد که افغانستان به دلیل امنیت بهتر و عدم وجود فساد، اکنون کشوری مساعد برای سرمایه گذاری است.
همچنین در ادامه این دیدار، محترم احمد مسعود لطیف رای معین تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، خواست تا کشور ترکیه در بخش‌های کلیدی و آموزش کارمندان تخنیکی این وزارت را کمک کند.
سفیر ترکیه بخش مخابرات را مهم و مرتبط با زندگی مردم افغانستان توصیف کرد و اطمینان داد که می‌تواند شرکت‌های ترکی را برای سرمایه گذاری در ساخت زیربناهای انترنتی تشویق و ترغیب کند. همچنان سفیر ترکیه در زمینه خواهان ادامه همکاری این کشور با افغانستان شد و گفت: ترکیه کشوری است که در شرایط کنونی برای سرمایه گذاری در افغانستان تمایل نشان داده است.
در اخیر، جهاد ارگینای سفیر ترکیه از کمک‌های کشور‌ش در زمینه‌های مخابرات، آموزش و ارتقای ظرفیت کارمندان وزارت مخابرات اطمینان داد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۶ - ۹:۱۹
Background image

نشست مشترک وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و شرکت‌های مخابراتی به هدف کاهش قیمت‌ها

الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، پوهنیار احمد مسعود لطیف رای معین تخنیکی و مسلکی وزارت، مفتی نجم الدین ملاخیل معاون اداره...

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۲ - ۱۱:۲۲
Background image
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۰ - ۱۰:۵۴
Background image

نشست مشترک میان رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و هیئت رهبری شرکت صندوق وجهی انکشاف منطقه‌ای قرغزستان

در نخست محترم مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ضمن استقبال از هیئت متذکره...

بازگشت به خبر