سفیر قزاقستان در کابل در رأس یک هیئت، با سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی دیدار کرد

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۱
دیدار سفیر قزاقستان با وزیر مخابرات

سرپرست سفارت جمهوری قزاقستان در افغانستان، محترم بختیار سرسینبای، در رأس یک هیئت با محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ملاقات نموده و در مورد توسعه خدمات مخابراتی گفتگو کردند.

نخست محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ضمن خوش آمدید به هیٔت مهمان، از قزاقستان منحیث یک کشور مهم منطقه که در بسیاری از زمینه‌ها با افغانستان معاملات تجاری و اقتصادی دارد یاد کرد.

همچنین سرپرست سفارت قزاقستان از کمک کشورش به افغانستان در زمینه مخابرات اطمینان داده و اظهار داشت که قزاقستان خواهان روابط خوب و حسنه با افغانستان می‌باشد.

وی گفت که کشور قزاقستان شرکت‌های مخابراتی قابل اعتمادی دارد که می‌توانند در زمینه مخابرات به افغانستان کمک کند.

سرپرست سفارت قزاقستان در افغانستان

هیئت متذکره توضیح داد که شرکت‌های مخابراتی قزاقستان آماده اند تا چندین تن انجنیران افغان را در بخش مخابرات آموزش دهند و تجربیات خود را با آنها شریک سازند.

در این دیدار محترم علی احمد سامند رییس شرکت مخابراتی افغان تلیکام وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از هیٔت بازدید کننده خواست تا برای صادرات انترنت با قیمت پایین به افغانستان تلاش نمایند و انجنیران مسلکی افغان را در بخش (FTTH) یا فیبر در هر خانه که یک پروژه مهم و حیاتی می‌باشد، آموزش دهند و تجربیات خود را با آنان شریک کنند.

هیئت اطمینان داد که در مورد کمک در بخش‌های متذکره با نهادهای مربوطه قزاقستانی تماس خواهند گرفت.

در پایان وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، شرایط کنونی و وضعیت جئواکونومیکی افغانستان را از نظر امنیت و عدم وجود موانع برای سرمایه گذاری مساعد ذکر کرد، و جغرافیای کشور را بهترین موقعیت برای تردد انترنت به ویژه برای کشورهای آسیای جنوبی و مرکزی خواند که می‌توانند از این طریق به یکدیگر وصل شده و با توجه به منافع ملی کشورها توسعه اقتصادی خوبی داشته باشند.

قابل ذکر است که در این دیدار محترم احمد مسعود لطیف رای معین مسلکی و تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نیز حضور داشت که فعالیت‌های کلیه بخش‌های این وزارت را به تفصیل تشریح نمود.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۳:۳۵
Background image

دیدار سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با مسوولان شرکت MTN

محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، با محترم عباد رضا رییس شرکت MTN و محترم هدایت الله زاهد رییس خدمات موسسه‌یی این شرکت دیدار...

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۳
Background image

جلسه میان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و شرکت MTN به صورت آنلاین دایر گردید

در این جلسه؛ محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، محترم پوهنیار احمد مسعود لطیف‌رای معین تخنیکی و مسلکی وزارت، محترم عطامحمد یاری معاون تخنیکی. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰:۵۰
Background image

معرفی مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به کارمندان

محترم پوهاند سید حسن عدلیار که جدیداً به عنوان مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی تقرر حاصل نموده، از سوی محترم احمد مسعود لطیف‌رای معین تخنیکی و مسلکی به کارمندان این وزارت. . .

بازگشت به خبر