زندگی‌نامه مختصر استاد انجنیر جاوید حسین فضایلی رییس عمومی مالی و اداری

Javid Hussain Fazaili

استاد انجنیر «جاوید حسین فضایلی» در ۲ می سال ۱۹۸۶ میلادی، در ولایت میدان وردک در خانواده فرهنگی متولد شد.

او دوره مکتب و لیسه را در یکی از مکاتب تهران که مختص دانش آموزان نخبه و تیز هوش است به اتمام رساند و در سال ۲۰۰۴ برای ادامه تحصیل به شهر کابل برگشت و در همان سال با رتبه عالی در کنکور وارد دانشکده کامپیوتر ساینس دانشگاه کابل شد و در ختم دوره لیسانس نیز، با حفظ رتبه اول نمرگی عمومی، موفق به فراغت از این دانشگاه گردید و بعد از آن برای مدتی در دانشگاه پلی تکنیک کابل به عنوان استاد در دانشکده کامپیوتر ساینس مشغول به کار گردید و در سال۲۰۰۸ میلادی از طریق بورسیه وارد یکی از بهترین دانشگاه های کشور هند NITK  شد و به تحصیل خود در مقطع ماستری در رشته MCA پرداخت و بعد از ختم دوره سه ساله موفق به اخذ مدرک ماستری گردید. قابل ذکر است که ایشان در زمینه مهندسی نرم افزار و اقتصاد تخصص دارد.

وی در سال ۲۰۱۱ شغل خویش را در یکی از پروژه های بانک جهانی تحت نام SHEP در وزارت تحصیلات عالی ج. ا. ا. آغاز و مدتی بعد با علاقه‌ای که به تدریس داشت با هدف پرورش نیروی مستعد و جوان، شروع به تدریس در یکی از دانشگاه های خصوصی کابل در دانشکده کامپیوتر ساینس نمود که همزمان آمریت دیپارتمنت مهندسی نرم افزار این دانشکده را هم بر عهده داشت. نامبرده همچنان به مدت سه سال به عنوان رییس دانشکده کامپیوتر ساینس این دانشگاه نیز ایفای وظیفه نموده است.

سپس در اواخر سال ۲۰۲۰ م به عنوان پروگرام منیجر در وزارت مخابرات شروع به کار کرد و بعد از مدتی از طریق اشتراک در پروسه رقابت آزاد کمیسیون اصلاحات اداری، موفق به احراز بست ریاست عمومی مالی و اداری وزارت مخابرات گردید و فی الحال در همین بست ایفای وظیفه می نماید.

 

 

contact  ۷۷۰۳۲۷۶۶۰(۰)۹۳+

email icon  javidhussainf@gmail.com

facebook icon  Javid Hussain | Facebook

website  www.mcit.gov.af