جلسه کمیته عدلی و قضایی برگزار شد!

Author image
enayat_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱
aa14 دلو سال جاری. جلسه کمیته عدلی و قضایی بعد از ظهر روز دو شنبه به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و رئیس این کمیته برگزار شد.
در این جلسه نخست، محمد فهیم هاشمی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد فعالیت سیستم ریل تایم (RTDMS) به صورت مفصل به اعضای جلسه معلومات ارایه کرد.
آقای هاشمی گفت "سیستم ریل تایم، اکنون فعال شده است و هدف استفاده از این سیستم، ایجاد شفافیت مالی در سکتور مخابرات می باشد."وی افزود که برای تأمین شفافیت مالی، این وزارت به سه منبع معلوماتی نیاز دارد تا مالیات را به صورت اساسی حاصل کند و پاسخگو برای ملت افغانستان باشد.
همچنین در این جلسه، نمایندگان شرکت های مخابراتی نیز دلایل تخنیکی خویش را نسبت به موضوعات چون حفظ محرمیت مشترکین که یک اصل قانونی است و همچنین حفظ اسرار شرکت ها را از جمله دلایل عدم توافق با سیستم ریل تایم وزارت مخابرات مطرح کردند.

aw


اعضای جلسه پس از بحث و بررسی همه جانبه، فیصله کردند که یک کمیته تخنیکی به ریاست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و اداره اترا، با اشتراک نمایندگان با صلاحیت لوی څارنوالی، وزارت امور داخله، شورای امنیت ملی، انجمن وکلای مدافع و شرکت های مخابراتی به صورت تخنیکی موضوع را با در نظر داشت حفظ محرمیت مکالمات مشترکین، حفظ اسرار داخلی شرکت ها و تأمین شفافیت در سیستم حکومت داری، امور مالی و حقوق مردم، یک طرح پیشنهادی را آماده نموده آنرا جهت اتخاذ تصامیم لازم در جلسه کمیته عدلی و قضای ارائه بدارند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۷:۱۷
Background image

دیدار تعارفی مسوولان آی‌تی(‏IT‏) ادارات و زارتخانه ها با محترمه معصومه خاوری

رییسان و مسوولان تکنالوژی معلوماتی(IT) ادارات و وزارتخانه‌های مختلف طی دیدار تعارفی با محترمه ‏معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، روی هماهنگی و ‏همکاری. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۴:۲۴
Background image

جلسه معارفه رییسان مخابرات ۱۷ ولایت با محترمه معصومه خاوری

در این نشست رییسان هماهنگ کننده دیجیتالی ۱۷ ولایت...

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۵:۴۵
Background image

دیدار و نشست تعارفی محترمه معصومه خاوری با هیات رهبری وزارت و شرکت افغان تلیکام و تأکید بر کار تیمی و ‏مشترک

محترمه معصومه خاوری سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، پیش از ظهر امروز و در اولین روز ‏کاری اش...

بازگشت به خبر