جلسه شورای عالی اقتصادی به ریاست رییس جمهور داکتر محمد اشرف غنی تدویر یافت

naweed_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۹:۳۳
جلسه شورای عالی اقتصادی

به ریاست رییس جمهور محمد اشرف غنی، جلسه شورای عالی اقتصادی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار گردید.

ابتدا، طرزالعمل شورای عالی اقتصادی که در چهار فصل و ۲۹ ماده به منظور انسجام و ایجاد همآهنگی میان وزارت ها و ادارات دولتی با درنظرداشت پالیسی ها و اسناد تقنینی، موضوعات و مشکلات سکتور خصوصی و گزارشدهی از تحقق فیصله ها و پروژه ها ترتیب گردیده است، به جلسه ارائه شد.

طرزالعمل مذکور پس از ارائه نظریات اعضای جلسه، مورد تصویب قرار گرفت و به ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری وظیفه سپرده شد تا طبق طرزالعمل متذکره، جلسات شورای عالی اقتصادی را برگزار نماید.

جلسه شورای عالی اقتصادی

متعاقباً موضوع پیشبرد امور عملیاتی میدان های هوایی بین المللی مولانا جلال الدین محمد بلخی، خواجه عبدالله انصاری و احمد شاه بابا بعد از انتقال مسؤلیت ها، از جانب رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی به جلسه ارائه شد.

وی افزود که پروسۀ انتقال مسئولیت ها در سه میدان هوایی بین المللی کشور قبلاً صورت گرفته است، همچنان به منظور جلوگیری از سکتگی در پیشبرد عملیات در میدان های هوایی کشور، ادارۀ هوانوردی ملکی پلان های جامع را پیرامون میدان های بین المللی خواجه عبدالله انصاری، مولانا جلال الدین محمد بلخی و احمد شاه بابا ترتیب کرده است.

سپس جلسه، پلان عملیاتی ادارۀ هوانوردی ملکی را در پرنسیب تأییده نموده و به آن اداره وظیفه سپرد تا میدان هوایی جلال آباد و بگرام را نیز شامل این پلان نموده و گزارش آن را به مقام عالی ریاست جمهوری ارائه نماید.

بعداً شورای عالی اقتصادی به اداره هوانوردی ملکی وظیفه سپرد تا در همکاری با سایر ادارات ذیربط الی تکمیل شدن میدان هوای بین المللی ولایت ننگرهار، نیازمندی های میدان هوایی کنونی جلال آباد را با درنظرداشت اعمار Runway معیاری مرفوع نماید و همچنان در همکاری با وزارت دفاع ملی گزارش عمومی را در مورد تجهیزات، امکانات موجود و نیازمندی های لازم تمام میدان های هوایی را ترتیب نماید.

جلسه شورای عالی اقتصادی به واحد تسهیل سرمایه گذاری و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور صادرات تولیدات داخلی وظیفه سپرد تا در همکاری با اداره هوانوردی ملکی، سکتور خصوصی را جهت سرمایه گذاری روی تأسیسات میدان های هوایی تشویق نماید.

سپس رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی طرح حل مشکلات شبکه مخابروی کنترول حریم هوایی افغانستان را به جلسه ارائه کرد و گفت که با تطبیق این طرح مصارف شبکۀ مخابروی، کاهش چشمگیر یافته و باعث افزایش تعداد و فیس پرواز های عبوری خواهد شد.

بعد از استماع نظریات اعضای جلسه، طرح متذکره در پرنسیب منظور گردید و به اداره هوانوردی ملکی و سایر ادارات ذیربط وظیفه سپرد تا مدل اقتصادی را در خصوص شبکه مخابروی کنترول حریم هوایی افغانستان انجام داده و به یکی از جلسات شورای عالی اقتصادی ارائه نمایند.

 

منبع: ویب‌سایت ارگ ریاست جمهوری

لینک: جلسه شورای عالی اقتصادی به ریاست رئیس جمهور غنی تدویر یافت - Dari (president.gov.af)

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۹:۲۳
Background image

نشست با اداره اترا

جلسه‌ای با اشتراک مسوولان تخنیکی و حقوقی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و ‏تعدادی از مسوولان اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان‎ (ATRA) ‎تحت رهبری سرپرست وزیر...

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۵:۳۹
Background image

نشست‌های جداگانه با رییسان مرکزی و ولایتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

جلسه‌ای نخست به منظور معرفی و هماهنگی رییسان مرکزی با رهبری مقام محترم وزارت در تالار کنفرانس های وزارت ‏مخابرات برگزار...

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۱۲:۵۱
Background image

دیدار و اعلام همکاری بزرگان و نمایندگان شوراهای مردمی با سرپرست وزیر مخابرات

عصر روز شنبه ۲۰ سنبله، شماری از بزرگان و نمایندگان شوراهای مردمی با حضور در دفتر کار ‏مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و...

بازگشت به خبر