برگزاری جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

naweed_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۵:۴۹
جلسه هیئت رهبری

جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به ریاست محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی سرپرست این وزارت برگزار شد و موضوعات مطابق اجنداء مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه ابتدا گزارشات ریاست‌های مختلف استماع گردیده و کارکردهای آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.

به همین ترتیب در این جلسه گزارش مربوط به ارزیابی فعالیت‌های شرکت‌های خدمات پُستی و تحلیل مارکیت پُستی کشور که توسط رئیس اداره تنظیم خدمات پُستی (اپرا) و کمیته مربوطه ارائه گردید شنیده شده و مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس ارزیابی گزارش ریاست تنظیم خدمات پُستی و کمیته تحلیل و ارزیابی مارکیت پُستی،  پیشنهاد اخذ ۱۱ فیصد محصول خدمات پُستی سالانه از درآمد ناخالص شرکت‌های خدمات پُستی تأیید شد و ریاست اپرا توظیف گردید تا پیشنهادی در مورد اخذ منظوری موضوع فوق، به مقام عالی ریاست الوزرا  ا.ا.ا ترتیب و تقدیم نماید.

همچنین به این کمیته وظیفه محول گردیده بود که به متقاضیان جدید، جواز خدمات پُستی که شرایط را مطابق با بازار برآورده کرده اند، تسهیلات صدور جواز فراهم کنند.

بر اساس گزارش ریاست آپرا، تاکنون در مجموع ۱۱ شرکت پُستی در کشور مشغول به فعالیت هستند که ۷ شرکت جواز خود را تمدید کرده و ۴ شرکت دیگر نیز در مرحله تمدید جواز هستند. بنابر معلومات اداره تنظیم خدمات پُستی و تقاضای مارکیت پُست در کشور، برای برخی شرکت‌های پُستي جدید که شرایط ریاست اپرا وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را برآورده کرده‌اند، جواز خدمات پُستی توزیع خواهد شد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲ - ۱۵:۵۰
Background image

فعالیت نوزده دستگاه قطع کننده سیگنال‌های مخابراتی در ولایت کندز متوقف گردید

به اساس هدایت وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، مطابق به ماده ۳۷ قانون اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) به منظور جلوگیری از اخلال در مکالمه و...

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۵:۴۹
Background image

برگزاری جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

جلسه هیئت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به ریاست محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی سرپرست این وزارت...

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۴:۵۵
Background image

معرفی رؤسای جدید ریاست زیربناهای تکنالوژی معلوماتی و ستلایت وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به کارمندان این وزارت

در پرتو پالیسی امارت اسلامی افغانستان به هدف سپردن کار به اهل کار، بنا به پیشنهاد وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و حکم منظوری مقام عالی...

بازگشت به خبر