۱۰ میلیون سیمکارت مخابراتی به طور قانونی ثبت گردیده است

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۸ - ۱۴:۵۳
ثبت مجدد سیم کارت های مخابراتی

با آغاز تطبیق طرزالعمل جدید وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در خصوص ثبت نام سیمکارت‌ها، تاکنون ده میلیون سیمکارت مخابراتی بطور قانونی ثبت شده است.

در کابل این پروسه ٪۶۰ تکمیل گردیده و ٪۴۰ باقیمانده تا چند ماه دیگر نیز تکمیل خواهد شد، تمامی شرکت‌های مخابراتی مکلف اند که ماهانه هر یک ۲۵۰ هزار سیم کارت را ثبت ‌نمایند که با تطبیق این میکانیزم می توانند سیم کارت‌های جدید را از اداره اترا  وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بدست آورند.

اگرچه این پروسه در افغانستان به یک موضوع پیچیده تبدیل شده و شکل یک معما را به خود گرفته بود، و گام موثری برای حل آن برداشته نشده بود. اما اکنون برای اولین بار در تاریخ مخابرات در افغانستان تمامی سیم کارت های مورد استفاده تحت یک پروسه قانونی قرار گرفته و کاملاً موفقیت آمیز میباشد.

حدود ۲۳ میلیون سیم کارت فعال در افغانستان وجود دارد که روند ثبت نام سیم‌کارت‌ها همیشه موضوع مورد بحث بوده که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برای حل این موضوع سیستمی را برای شرکت‌های مخابراتی ایجاد نمود که از طریق آن روند ثبت نام برای آنها آسان‌تر و زمینه کار برای هزارتن مساعد گردیده است.

همچنین به شرکت‌های مخابراتی توصیه گردیده که برای ارتقاء و افزایش ظرفیت و فراهم نمودن سهولت برای هموطنان، تیم‌های سیار ایجاد نمایند و طبق طرزالعمل اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) روند ثبت نام سیم‌کارت‌ها را ادامه دهند.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۳:۸
Background image

ملاقات وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با والی ولایت جوزجان

محترم الحاج مولوی نجیب الله حیات حقانی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم قاری صاحب گل حیدر ملاقات نموده و در مورد حل مشکلات و ایجاد سهولت‌های مخابراتی...

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۳:۰
Background image

سایت جدید شرکت مخابراتی افغان بیسیم در ولسوالی مندول ولایت نورستان به فعالیت آغاز نمود

بنابر هدایت وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، سعی و تلاش ریاست مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ولایت نورستان...

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸ - ۱۲:۵۲
Background image

نظارت از کار تمدید فایبر نوری شرکت مخابراتی افغان بیسیم در ولایت پروان

کار تمدید کیبل فایبر نوری و ایجاد سایت مخابراتی شرکت مخابراتی افغان بیسیم در ولسوالی جبل السراج ولایت...

بازگشت به خبر