معید یوسف مشاور شورای امنیت ملی پاکستان و هیأت بلندپایه همراهش با مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و رهبری این وزارت دیدار کردند

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۹:۲۳
وزارت مخابرات

در این نشست وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور و مشاور شورای امنیت ملی پاکستان در مورد موضوعات مربوط به تکنالوژی، روابط دوجانبه و همکاری‌های متقابل بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این دیدار گفت که در سال‌های اخیر هیچ کشوری در تأمین مالی و ایجاد پروژه‌های زیربنایی به افغانستان کمک نکرده است، جامعه جهانی و همسایه‌های ما باید در ایجاد زیرساخت‌ها همکاری نمایند.

مولوی نجیب الله حقانی

وزیر مخابرات همچنین به جانب پاکستانی گفت که اگر پاکستان برای اتصال کیبل فیبرنوری آمادگی نشان دهد، برای هر دو کشور مفید خواهد بود و پاکستان می‌تواند از این مسیر به اروپا ترانزیت داشته باشد و آسیای جنوبی از نظر ترانزیت اینترنتی به آسیای مرکزی از جمله پاکستان وصل خواهد شد.

محترم مولوی نجیب الله حقانی همچنین از این هیأت خواست تا از اختلال در فریکانس‌ها در افغانستان جلوگیری بعمل آورند تا افغانستان بتواند فریکانس‌های خود را به درستی مدیریت کرده و از آن عواید جمع آوری کند.

محترم مولوی نجیب الله حقانی از هیأت پاکستانی خواست تا دارک فیبر را بمنظور ارایه خدمات اینترنتی با کیفیت در افغانستان به افغانستان اجاره دهد تا افغانستان بتواند به کیبل زیردریایی دسترسی پیدا کند که با دسترسی به آن، افغانستان می‌تواند به اینترنت بین‌المللی متصل شود، قیمت‌ها را کاهش و کیفیت را بهبود بخشد.

نجیب الله حقانی وزیر مخابرات

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی یادآور گردید که با وجود اینکه پاکستان به کیبل زیردریایی دسترسی دارد، اما اینترنت را به قیمت بالاتر از آسیای میانه به افغانستان می‌فروشد.

اگر پاکستان قیمت‌ها را کاهش دهد، می‌توانیم از پاکستان و سایر کشورها اینترنت دریافت کنیم، اما اگر قیمت‌ها بلند باشند، ما باید خدمات اینترنتی ارزان قیمت را از سایر کشورها بدست بیاوریم.

به همین ترتیب در مورد ایجاد تسهیلات افغان پُست برای انتقال خدمات پُستی از طریق پاکستان تذکر بعمل آمد.

در این نشست طرف پاکستانی اطمینان داد که نخست وزیر آن کشور گفته است که پاکستان می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها به افغانستان کمک کند.

مشاور شورای امنیت ملی پاکستان

هیأت پاکستانی اظهار داشت که در زمینه‌های تکنالوژی معلوماتی، ظرفیت‌سازی، استماع شکایات و سایر زمینه‌ها آماده همکاری با افغانستان است.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در پاسخ به طرف پاکستانی گفت که پس از بررسی در مورد میزان مفید بودن این پیشنهادات تصمیم‌گیری خواهد شد.

در پایان تصمیم بر آن شد تا یک تیم تخنیکی مشترک تشکیل دهند تا در آینده در مورد موضوعات مرتبط گفتگو صورت گیرد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۳
Background image

جلسه میان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و شرکت MTN به صورت آنلاین دایر گردید

در این جلسه؛ محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، محترم پوهنیار احمد مسعود لطیف‌رای معین تخنیکی و مسلکی وزارت، محترم عطامحمد یاری معاون تخنیکی. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰:۵۰
Background image

معرفی مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به کارمندان

محترم پوهاند سید حسن عدلیار که جدیداً به عنوان مشاور تخنیکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی تقرر حاصل نموده، از سوی محترم احمد مسعود لطیف‌رای معین تخنیکی و مسلکی به کارمندان این وزارت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۳ - ۹:۶
Background image

برگزاری نشست هیأت رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

نشست هیأت رهبری این وزارت تحت ریاست محترم الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برگزار شد...

بازگشت به خبر