روند توزیع جواز رانندگی هوشمند آغاز شد

ashiq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۱:۴۶
روند توزیع جواز رانندگی هوشمند آغاز شد

محمد فهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز شنبه، 9 سنبله روند آزمایشی توزیع جواز سیر و رانندگی الکترونیکی را افتتاح کرد.
در مراسم افتتاحیه این روند، علاوه بر سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، یمایاری سرپرست وزارت ترانسپورت، داکتر هادی هدایتی معین اداری و مالی وزارت مخابرات و محمد داوودچکری رییس عمومی ترافیک جاده حضور داشتند.
محمدفهیم هاشمی در این مراسم، آغازاین روند را یک اقدام تاریخی برای مردم افغانستان خواند و گفت که توزیع جواز سیر و رانندگی هوشمند، پس از توزیع تذکره الکترونیکی دومین برنامه مهم این وزارت، در زمینه حکومت داری الکترونیکی به شمار می رود.
به گفته او، الکترونیکی شدن جوازهای سیر و رانندگی، از فساد گسترده در این روند جلوگیری و استفاده از آنها می تواند به حکومت داری الکترونیکی، کمک زیادی کند.
 

Beginning pilot distribution process of electronic driving license

هاشمی، اظهار امیدواری کرد که ادارات دیگر دولتی نیز، در این زمینه اقدام کنند تا کارت حج و ویزای شهروندان نیز الکترونیکی شوند.
یمایاری سرپرست وزارت ترانسپورت نیز در این برنامه گفت که این وزارت سهم خود را در این پروسه انجام داده و علی رغم چالش های موجود، این روند به خوبی به پیش رفته است.
او، آغاز این روند را یک نمونه خوب از همکاری میان ادارات حکومتی دانست و گفت که ادامه این روند با یک تقسیم اوقات مشخص، به پیش خواهد رفت.
آقای یاری، فلسفه مهم الکترونیکی سازی جواز سیر و رانندگی را ازبین بردن فساد و ایجاد سهولت های بیشتر برای شهروندان کشور خواند.
در این برنامه محمد فهیم هاشمی و یمایاری به شکل نمادین، مشخصات شان را ثبت کردند تا جوازهای رانندگی شان به شکل الکترونیکی چاپ و برای شان توزیع شود.
چاپ خانه مرکزی کابل مسوولت چاپ جوازهای رانندگی الکترونیکی را بردوش دارد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۱۱:۴۹
Background image

وعده همکاری سفارت چین با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی!


آقای وانگ یو (Wang Yu) سفیر کشور چین با محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی  روی موضوعات دهلیز واخان، بندویت، فایبر نوری، تجارت الکترونیکی (e-Trade)،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۲
Background image

کاهش 30 درصدی قیمت انترنت شبکه های سلام و افغان تلیکام!


امروز سه شنبه 29 دلو، محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت " مخابرات و تکنالوژی معلوماتی" رسماً قیمت های عمده و پرچون انترنت شبکه های " سلام و افغان تلیکام " را اعلام کرد.
آقای. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۵
Background image

هیئت بررسی کمیسیون دسترسی به اطلاعات از وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بازدید کرد

به تاریخ ۲۳ / ۱۱ / ۱۳۹۸ هیئت کمیسیون دسترسی به اطلاعات جهت نظارت از روند تحقق قانون دسترسی به اطلاعات وشفافیت در گزارش دهی از مرجع اطلاع رسانی وزارت مخابرات و نکنالوژی معلوماتی دیدن. . .

بازگشت به خبر