۱۵ میلیارد افغانی از بابت ده درصد محصول خدمات مخابراتی به عواید ملی کشور افزوده شده است

Author image
Alireza Khaliqyar
یکشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۳:۲۲
۱۵ میلیارد افغانی از بابت ده درصد محصول خدمات مخابراتی به عواید ملی کشور افزوده شده است

کابل، افغانستان: محترم شهزاد آريوبي وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی حسابدهی حکومت به ملت در باره دستاوردها و فعالیت های این وزارت و پلان های آینده معلومات ارائه کرد.

محترم آريوبی می گوید کمیته مشترک متشکل از وزارت های مخابرات، مالیه و اداره اترا از آغاز روند جمع آوردی ده درصد محصول خدمات مخابراتی تا اکنون، نظارت نموده اند.

محترم شهزاد آریوبی همچنان افزود که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از آغاز روند جمع آوری ده در صد محصول خدمات مخابراتی الی اکنون ۱۵ میلیارد افغانی جمع آوری و به عواید ملی کشور افزوده شده است.
وی تأکید کرد که روند ایجاد "سیستم ریال تایم دیتا منجمنت" آغاز گردیده و عنقریب تجهیزات آن به کشور مواصلت می ورزد.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد مصئونیت شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک گفت که از طریق وزارت خارجه به اداره مرکزی فیسبوک مکتوب ارسال می شود تا استفاده فیسبوک در کشور قانونمند گردد و استفاده از اکونت های مستعار و بی هویت محدود شوند.

محترم آریوبی درباره قیمت بسته های انترنتی شرکت مخابراتی سلام گفت که در این بسته ها تخفیف به میان آمده است ودر حال حاضر قیمت بسته یک جی بی آن ۴۹ افغانی است.
او تأکید کرد در صورتی که شبکه های مخابراتی و شرکت های انترنتی مایل به ایجاد تخفیف در قیمت بسته های انترنتی به مشترکین خویش باشند؛ این وزارت آماده است از طریق شرکت افغان تیلی کام ۴۰ درصد تخفیف برای شان در نظر بگیرد.
محترم آريوبی همچنان در بخش ایجاد سیستم های انلاين پاسپورت، مدیریت محتوا ویب سایت های دولتی، توسعه شبکه فایبر نوری و شبکه مخابراتی سلام، ایجاد سیستم ها برای ترویج و توسعه حکومتداری الکترونیکی و تسهیل خدمات عامه اظهار داشته افزودند که وزارت در سال گذشته در این بخش ها دستاوردهای خوبی دارد و در نظر دارد سال جاری برای توسعه این سیستم ها توجه نموده، همچنان در بخش اتصال منطقوی برنامه ها و پلان های این وزارت را عملی نمایند.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۸ - ۱۴:۲۰
Background image

تلاش ها برای حل چالش های مخابراتی در بلخ به گونه جدی ادامه دارد.

محمد فهیم هاشمی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور در دیدار با مسؤولان ارشد شرکت های مخابراتی از آنان خواست که به زودترین فرصت معضل قطع شبکه های مخابراتی در بلخ را حل کنند.. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۲:۳
Background image

تجلیل از روز ملی بیرق در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

کارمندان و هیات رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی افغانستان امروز دوشنبه از هفتم اسد، روز ملی بیرق تجلیل کردند.
محمد فهیم هاشمی سرپرست این وزارت در سخنانی تاکید کرد که پرچم نماد غرور،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۵:۱
Background image

دستور وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مورد رسیده گی به اهانت نگهبانان رییس شبکه مخابراتی سلام به خبرنگار صدای افغان در بلخ

کابل- افغانستان (دفتر مطبوعاتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی)
تأریخ: 1/ 5/ 1398

محترم محمد فهیم هاشمی، سرپرست وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور پس از آگاهی در مورد خشونت. . .

بازگشت به خبر