دیدار سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با سفیر جمهوری اسلامی ایران

naweed_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۸ - ۱۲:۱۶
دیدار سفیر ایران با وزیر مخابرات

الحاج مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با محترم بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه اش در کابل به منظور همکاری‌های دوجانبه ملاقات کرد .
در نخست سرپرست وزارت مخابرات ضمن خوش آمدید به مهمانان، بر اهمیت حسن همجواری و روابط حسنه بین دو کشور تاکید کرده و در مورد دستاوردهای امارت اسلامی طی یک سال گذشته وضاحت داده و به طور مختصر در مورد کارکردهای وزارت مخابرات و بخش‌های این وزارت نیز معلومات ارایه کرد.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران محترم بهادر امینیان و هیئت همراه اش، آمادگی خود را برای همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله ظرفیت‌سازی، آموزش، ارتباطات، تکنالوژی معلوماتی و تولید محصولات در افغانستان، ابراز نموده و همچنان روی تبادل و شریک‌سازی تجربیات متخصصان بخش تکنالوژی دو کشور تاکید کردند.

بهادر امینیاندر عین حال الحاج نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از همکاری و تعهد آنان اظهار سپاس نموده و توضیح داد که همکاری مشترک به نفع هر دو طرف است و علاوه بر همکاری در زمینه‌های ظرفیت‌سازی، زیربناها، تولید تجهیزات و سایر قطعات، وی پیشنهاد اتصال فایبر نوری افغانستان از طریق بحر را ارایه کرد تا ایران هم با استفاده از موقعیت جغرافیایی افغانستان از همین امکانات به آسیای مرکزی و جنوب آسیا بهره‌مند شود.

مولوی نجیب الله حقانی

در این نشست محترم احمد مسعود لطیف‌رای معین تخنیکی و مسلکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، محترم عطام محمد یاری مشاور تخنیکی وزارت، محترم رحمت الله مکی رییس افغان پُست، سید برات شاه آغا ندیم رییس اداره اترا و تعدادی از پرسنل مسلکی و تخنیکی وزارت نیز اشتراک نموده بودند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۴۶
Background image

ایجاد سایت جدید شبکه مخابراتی سلام در منطقه سینی ولسوالی پسابند ولایت غور

وزارت مخابرات و تکنالوزی معلوماتی در منطقه سینی ولسوالی پسابند ولایت غور فعال و به بهره برداری...

شنبه ۱۴۰۲/۹/۴ - ۱۵:۳۶
Background image

افتتاح نمایندگی جدید شبکۀ مخابراتی سلام در مرکز ولایت جوزجان

شبکۀ مخابراتی سلام شرکت مخابراتی افغان تلیکام، به منظور ارایه خدمامات بهتر و فراهم نمودن سهولت بیشتر مخابراتی برای...

یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۵:۲۵
Background image

نظارت از بخش‌های اِی دی اس شرکت اتصالات و یلو پوینت ام تی ان در ولایت هلمند

از کار و فعالیت نمایندگی‌های شرکت‌های مخابراتی در ولایت هلمند توسط مؤظفین ریاست مخابرات و...

بازگشت به خبر