دستاورد تازه وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

Author image
enayat_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۶ - ۱۵:۵۳
PIC

شرکت سلام به سیستم ریل تایم وصل شد

محمد فهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در مراسم وصل شرکت سلام به سیستم ریل تایم (آر تی دی آم اس) از این روز به عنوان یک روزی تاریخی برای مردم افغانستان یاد کرد.  
به گفته او، ایجاد مکانیزم برای شفافیت در محصولات مخابراتی، یکی از تعهدات اساسی حکومت وحدت ملی به شهروندان کشور بوده است که اینک عملی گردیده است.
آقای هاشمی تاکید کرد که با نصب شرکت سلام به سیستم ریل تایم، شرکت های مخابراتی دیگر نیز به این سیستم وصل خواهند شد.
هاشمی گفت:" امیدواریم شرکت های دیگر نیز به زودی به ما اجازه بدهد تا آنان را به سیستم ریل تایم وصل کنیم واگر شرکت ها اجازه وصل سیستم را ندهند طبق قوانین با آنان برخورد خواهد شد."
به گفته او، شرکت های مخابراتی دیگر حق ندارند تا معلومات پولی را پنهان کنند ولی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به مکالمات شهروندان کاری ندارد.
سرپرست و نامزد وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که نصب و راه اندازی سیستم ریل تایم پیش از وقت معین آن صورت گرفته و براساس زمان بندی، هفت ماه دیگر نیز باقی است تا بخش های دیگر این برنامه، نصب و عملی گردند.

PIC


براساس آمارها، از سال 1394 تاکنون، بیش از 17 میلیارد افغانی عواید محصولات مخابراتی به خزانه دولت واریز شده است.
عباس ابراهیم زاده، معاون کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه نیز در برنامه اتصال شرکت سلام به سیستم ریل تایم، گفت که از برنامه های وزارت مخابرات در راستای شفاف سازی محصولات مخابراتی، حمایت می کند.
او تاکید کرد که سایر شرکت های مخابراتی نیز باید به این سیستم وصل شوند و اگر  از قوانین سرپیچی کنند باید به څارنوالی معرفی شوند.
در این برنامه، به شکل نمونه نحوه کار سیستم ریل تایم، در حضور رسانه ها، امتحان شد و سیستم، تمامی مشخصات لازم را به شکل آنلاین، به نمایش گذاشت.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۴:۴
Background image

دیدار والی بامیان با وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

محمد فهیم هاشمی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی قبل از ظهر امروز(شنبه، ۲۱ سرطان) با سید انور رحمتی والی بامیان، در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۸:۱۲
Background image

نشست هیات رهبری شرکت مخابراتی افغان تلیکام برگزارشد

این نشست بعد از ظهر روز (سه شنبه، 17 سرطان) به ریاست محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست و نامزد وزیر تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس و مسؤلان شرکت افغان تلیکام برگزار شد. در این نشست ابتدا. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۶:۱
Background image

جلسه بودجه تحت ریاست محمد فهیم هاشمی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت تکنالوژی معلوماتی، مخابرات و ساینس برگزار گردید

 جلسه هیات رهبری وزارت تکنالوژی معلوماتی مخابرات و ساینس قبل از ظهر امروز ( یکشنبه، 15 ماه سرطان ) به ریاست محترم محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت و نامزد وزیر و رؤسای بخش های مختلف وزارت. . .

بازگشت به خبر